אינדקס המומחים
כל המאמרים של מיטב המומחים פעם בשבוע ישירות למייל שלך.
שם
דוא"ל
 יום השוויון - טיפול זוגי במהלך האקווניקוס

יום השוויון - טיפול זוגי במהלך האקווניקוס
שוויון בין יום ולילה


קיימים שני מועדים בשנה בהם מתקיימת התאמה קוסמית חזקה ביותר, היכולה להביא לריפוי ואיזון מערכות יחסים. אלו מתרחשים בנְקֻדַּת הַשִּׁוּוּי [הַשִּׁוְיוֹן] שֶׁל הָאָבִיב, ובנְקֻדַּת הַשִּׁוּוּי [הַשִּׁוְיוֹן] שֶׁל הַסְּתָו (שוויון היום והלילה בסתיו ובאביב). זה קורה כאשר הכוחות האוניברסלים זכר ונקבה מצויים  באיזון שווה על פני כדור הארץ.
באביב, בין 20-22.3, ובסתיו, בין 20-22.9 מתרחש רגע בו השמש חוצה את קו המשווה ומתקיים שוויון בין אורך היום ואורך הלילה. יום זה נקרא "אקווינוקס" – שער האביב ושער הסתיו. בשבוע האקווינוקס מתרחשים שינויים פיזיים ואנרגטיים. באביב, החום והאור מקרינים על הגידולים החקלאיים, ובסתיו הקור והחשיכה משפיעים על היבול המתפתח. זהו גם זמן מאוד משמעותי לריפוי.

הזכר והנקבה באנרגיות האוניברסליות נתפסים כאלמנטים משמעותיים במגוון רחב של מיתולוגיות ברחבי העולם, כהפכים שנוכחותם הדואלית נדרשת כדי להביא את היקום למצב של הרמוניה ואיזון. הסמל הסיני הטאואיסטי של ה- יין ויאנג, המעוצב בפיתולים של שחור ולבן, שבלב כל אחד מהם נקודה של היפוכו, הוא מן הסתם הסמבול הפופולרי ביותר הממחיש את המושג הזה. שחור ולבן בהקשר זה אינם מתקיימים על מנת להגדיר טוב ורע אלא כדי להעביר את המסר על איזון בין כוחות, כמו בין יום ולילה.

יין ויאנג בפסיכולוגיה


הפסיכולוג קארל יונג והמומחה הפופולארי למיתולוגיה ג 'וזף קמפבל האמינו כי מיתוסים וסיפורים על אלים, אלות, גיבורים ורשעים מגלים אמיתות אוניברסליות וממחישים כיצד להשיג בשלות רגשית אישית, רווחה ובריאות. יונג האמין כי האלים והגיבורים המיתולוגים קיימים למעשה במודעות הקולקטיבית, ומשפיעים על אנשים ועל העולם כולו.

על-פי יונג, הנפש של כל אשה מכילה נוכחות גברית מאזנת שנקראת אנימוס - העיקרון הגברי הקיים בתת-מודע הנשי, בדיוק כפי שבפנימיות של כל גבר קיימת נוכחות נשית  הניקראת אנימה – היסוד הנשי באישיות הגברית הקיים בתת-מודע הגברי. נוכחות  זאת מופיעה בחלומות ויכולה להשפיע באופן דרמטי על מערכות היחסים שלך עם המין השני.

הבאת האספקטים הקוטביים, הזכריים והנקביים, שבנפשך אל בגרות מלאה ובריאות פסיכולוגית ורוחנית עשויה להיות הדבר העוצמתי ביותר שאתה יכול לעשות.

האקווינוקס הוא אולי הזמן המתאים ביותר לעבודה פנימית זו , כמו גם לריפוי מערכות יחסים באמצעות שיחות נפש כנות, פתיחת הלב ועבודה פנימית זוגית.
אלוהים מזוהה עם אור ואנרגיה גדולים, לכן אקווינוקס האביב והקיץ הם הזמנים הטובים ביותר עבור גברים לטפל בגבריות המולדת שלהם. זה הזמן להתעמק בחוויה הפנימית, בהיסטוריה האישית, בחלומות ודמיון, בהחייאת ויצירת ערכים ואידיאלים גבוהים ביותר אשר יניעו אותך להתרחב ולצמוח כאדם.
אקווינוקס האביב מהווה הזדמנות גםלנשים להתכוון פנימה ולהעלות את האנימוס שלהן באופן מוחשי, משכנע, מגונן, חזק ואחראי ביותר. המדיטציה המוצעת מיועדת לגברים ולנשים. לפני המדיטציה חשוב על ההשפעות הגבריות והנשיות בחייך...

ילדים מקבלים את מושג האנרגיה הגברית והאנרגיה הנשית מהדמויות הגבריות והנשיות, המשפיעות על חייהם.
התבונן ובחן, האם חווית את אביך או דמות גברית אחרת שהשפיעה על חייך בהעצמתך אל מסלולים המנגישים אותך לביטוי אישיותך מתוך עצמאות, השגת מטרות, כישורי מנהיגות, הצלחה במערכות יחסים עם המין השני או בכל דרך עוצמתית אחרת?
התבונן ובחן, האם הכרת את האנרגיה הגברית מתוך מסלול חולשה,אשר יצר אצלך קושי להתמודד עם סמכותיות, קושי בהגשמת יעדים, במערכות יחסים עם המין השני או בכל חולשה אחרת הבאה לביטוי בחייך?
התבונן ובחן אם חווית נשיות מתוך רוך, אהבה,חיוביות, קבלה. האם חוויית הנשיות שלך מנגישה אותך לביטוי אישיותך, הבעת רגשותיך ויצירת אינטימיות. האם חווית את דמות אימך או דמויות נשיות אחרות מתוך בטחון ועוצמה, או בכל דרך אחרת שהיא?
התבונן ובחן האם הכרת את האנרגיה הנשית מתוך מסלול חולשה, ניכור, שיפוטיות,חסך אהבה, פסיביות. האם נוצר אצלך קושי להתמודד במערכות יחסים ובתחומים אחרים.
התבונן והבחן בחולשות הבאות לביטוי בחייך מתוך מנעד חוויתך את הנשיות.

במידה ואתם עובדים בזוגות, ספרו זה לזו על הדברים שגיליתם בהתבוננות ובחינה זו – כיצד הדברים שגיליתם משפיעים על הזוגיות שלכם?

מדיטציית אקווינוקס


המדיטציה עצמה הנה פשוטה למדי. כדאי למצוא מקום שקט מרגיע, להתרווח, ולהתכוון פנימה.
התמקדו בצ 'אקרת הלב, וראו בתוך מרחב הפנימי את מגדר ההוויה שהוא הבסיס למין שלך, זכר או נקבה. ראו גם את האנימה, או האנימוס, המאכלסים את מרחב הלב. במדיטציה שימו לב לעמדות היחסיות ביניהם, לכוח והאנרגיה של כל אחד, ואיך הם מתייחסים זה לזה.

עתה דמיינו שיש לכם קערת זהב ואתם מזמינים לעצמכם תכונות ותכנים בהם אתם חושקים, אוצרות רוחניים, רגשיים, גופניים שאתה רוצם. אתם מניחים את כל הדברים הנפלאים שיצרתם עבור הישות הפנימית בקערת זהב. כעת דמיינו את עצמכם צועדים אל תוך צ 'אקרת הלב שלך ושופכים לתוכה את כל הרגשות והאנרגיה החזקה. אחר כך המישכו לשפוך את התכנים, הרעיונות והרצונות שיצרתם, מכד הזהב אל החלק העליון של הראש ודרכו. אז, ראו את הראש מתרחב, הופך למואר יותר ויותר, מלא אור, ברור יותר, אנרגטי, מלא חיים ובצבעים מלאים. אמרו לעצמכם ולדמותכם שאתם רואים כי המצב המורחב הזה קבוע, וכי הוא ימשיך להיות מורחב על ידי האנרגיות שהזרמתם לתוכו.

עכשיו, צעד אחורו על-מנת להסתכל אל הזכר והנקבה במרחב הפנימי שלכם, כדי שתוכלו להביט בהם יחד. האם הם מתאימים לרצונכם? האם הם מתאימים זה לזה? האם הם תומכים ומשפרים אחד את השני כמו שהם, ויסייעו לכם לנווט את היומיום שלכם בצאתכם אל העולם? במידה ולא, אפשרו למהות החכמה הפנימית שלכם לשקול איך אפשר להכניס איזון ביניהם על-ידי העמקת וחיזוק הנוכחות הנשית, או הגברית, על-פי הדרוש.

לראות משמעו להאמין


כנראה שהיה זה וויין דייאר הראשון לומר, "לראות, משמעו להאמין".  שינוי האמונות שלכם באופן אוטומטי ומיידי מתחיל תהליך של שינוי בחיי היומיום שלכם. בעצם הדימוי וראיית האיזון בין האנימוס והאנימה האידיאלים תיווצר השפעה עמוקה על מערכות היחסים, כמו גם בחיים הפנימיים שלכם.

 אם עשיתם את המדיטצייה כזוג, חלקו זה עם זו את אשר ביקשתם. כיצד אתם מבקשים לראות את הזוגיות שלכם, מכאן והלאה?
השתמשו בתובנות אלה שוב במדיטציית אקווינוקס בסתיו הבא ושימו לב לשינויים שחלו בכם ובזוגיות שלכם מאז אקווינוקס האביב.

 

_________________________________________________________________________________


בת שבע דור
– מאמנת אישית, לזוגיות, משפחה ועסקים, יועצת טראנספרסונלית, מאבחנת הוליסטית המקבלת תשקופת על פנימיות הזולת, מרפאה אנרגטית מקרוב ומרחוק, פותרת חלומות

 

לשיחה אישית עם בת שבע דור, מאמנת אישית, מרפאה אנרגטית ופותרת חלומות, התקשרו למרכז המומחים של ישראל, טלפון: 072-3401003 שלוחה 25


קרא עוד:

למה קשה כל כך למצוא זוגיות

זוגיות בעידן החדש

מודעות ומערכות יחסים


הדפס מאמרהדפס מאמר שלח לחברשלח לחבר Stars.co.il on Facebookקבלו עדכונים גם בפייסבוק

רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם! רוצה לקבל כל יום תחזית באימייל שלך? הרשם\י כאן - חינם!


הזן תאריך לידה וקבל את תחזית האסטרולוגיה היומית שלך
תחזית אסטרולוגית יומית אישית במייל בחינם לחץ כאן >>
הורוסקופ שבועי